HAKKIMIZDA

Alçin Alüminyum Çinko Haddecilik San. ve Tic. A.Ş.

Alçin Alüminyum Çinko Haddecilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. 1972 yılında alüminyum, çinko, bakır, pirinç ve sair metal haddeciliği yapmak üzere Gazioğlu kardeşler tarafından kuruldu. 1974 yılında Japon UBE firmasından 1800 tonluk tam otomatik bir ekstrüzyon pres ithal edilerek alüminyum profil imalatına başlandı.

Yönetim kurulunu da oluşturan şirket kurucularının üretimin her kademesinde görev almaları ve sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri sonucunda şirket, kısa zamanda kalite ve teknoloji bakımından dünya standartlarında üretim yapan tam entegre tesisiyle Türkiye’nin önde gelen alüminyum profil üreticisi oldu.

Alçin, aynı zamanda döküm, kalıp imalatı, ısıl işlem, nitrasyon, eloksal, elektrostatik toz boyama işlemleri için zamanının en yeni teknolojilerini uygulayarak üretim sürecinde tam entegrasyonu sağladı.

Firmamız bünyesinde CNC tezgahlarla desteklenmiş kalıphane, Hertwich yatay döküm, 1800 ton ve 2500 tonluk iki adet full otomatik UBE Japon ekstrüzyon presi, double puller’lı full otomatik robot sistem konveyor, germe kesme ve istifleme ünitesi, 48.000Amp Italtechno eloksal tesisi, çift kabinli 48 püskürtme boya tabancası olan full otomatik elektrostatik boya ünitesi, 7 metreye kadar profil çalışabilen CNC mekanik işlem üniteleri barındırmaktadır. Bu sayede müşterilerimize kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet vermekteyiz.